Хороскоп Стрелец | Trendseteri
Menu

Хороскоп Стрелец

Бизнис хороскоп Стрелец – Април 2018

 

За Стрелците, Април ќе биде од посебно значење, бидејќи ќе биде одлучувачки месец при носењето на важни чекори во насока на започнување на нова работа, нови проекти и соработки. Оние кои се во постојан работен однос, после 10ти Април ќе имаат прлика за напредување во истиот. Оние, пак, чии влогови се насочени кон формирање партнерска соработка ќе дожиеат голем успех во периодот после 16ти во месецот.

Ретроградноста на Меркур ќе се одвива токму во полето на партнерски проекти, како и во полето на кариера, па од таа причина би било добро клучните документи да ги потпишуваат во втората половина од месецот. Најповолен период во кој овие претставници може да очекуваат реализација на вложениот труд, е последната недела од Април.

Поволни датуми: 15,16,28 и 29.
Неповолни датуми: 12,13,25 и 26

 

Овен   Бик   Близнаци   Рак

 

Лав   Девица Вага  Скорпија

 

Стрелец  Јарец  Водолија  Риби