Модата на големата забава на Harper’s Bazaar во Њујорк | Trendseteri
Menu

Модата на големата забава на Harper’s Bazaar во Њујорк

Погледнете ги славните во најубавите креации од забавата на Harper’s Bazaar во Њујорк


Гламурозната забава „ICONS By Carine Roitfeld“ организирана од списанието Harper’s Bazaar беше разубавена од присуството на десетици атрактивни модели и славни ѕвезди.

Адријана Лима буквално блескаше во креација од Дејвид Кома, Александра Амбросио му го довери својот изглед на дизајнерот Џулиен Мекдоналд, Хајди Клум избра црвен фустан од Стефан Роланд, додека Емили Ратајковски и Ирина Шејк се појавија во минималистички фустани. Ратајковски во фустан од Зара, а Шејк во аутфит од H&M. И двата фустани се во вредност од 50 евра.

Погледнете како изгледаа славните гостинки на свеченоста во Њујорк и оценете го нивниот стил: