На 53 години изгледа подобро од топ моделите | Trendseteri
Menu

На 53 години изгледа подобро од топ моделите

Еве што точно јаде за 24 часа и колку напор вложува за да биде убава и здрава

 
Познато е дека Хали Бери е на кето диетаи ја промовира кога и да и се даде прилика.
 
На социјалните мрежи таа споделува фотографии, промовирајќи ги благодетите од кето диетата.
 
Еве што таа мора да изеде за да биде таква како што е.
 
 
Појадок
 
Хали Бери за доручек пие смути од листест зеленчук и репки, а кога мисли дека треба да повнимава на килажата едноставно го прескокнува појадокот.

Ручек
 
За овој оброк Хали Бери најчесто се одлучува за мешан зеленчук во комбинација со тврдо варено јајце. Освен тоа, на менито може да се најде и салата од туна, мелено јунешко или мисиркино со сирење, крставици и зелена салата, боранија во болоњезе сос. Во петок секогаш има ист ручек, бифтек со салата од ротквица, пиперка и крставица.

Photos: Halle Berry/instagram