Еве кој ги засени сите на Црвениот Тепих | Trendseteri
Menu

Еве кој ги засени сите на Црвениот Тепих

Оваа дама ги засени сите ѕвезди на доделувањето на Греми наградите


Ѕвездите од музичката индустрија се собраа на Црвениот Тепих во Лос Анџелес за доделување на Греми наградите.
 
Доделувањето на Греми наградите само по себе е гламурозен настан на кој освен најдобрите музички ѕвезди присуствуваат и други познати личности од забавната индустрија како актери, манекенки, ријалити ѕвезди.
 
Шоуто го украде дефинитивно Лејди Гага. Таа е многу актуелна благодарение на филмот „Ѕвездата е родена“ во кој глуми и пее со Бредли Купер. Овој нејзин албум освои многу награди, а сега доби и три Греми.

Photo: Profimedia

За овој настан таа одбра Селине долг фустан со потпис на Хеди Слиман и Тифани накит.

 

Погледнете ги останатите добитнички и нивниот аутфит:

Photos: Profimedia