Џиџи Хадид - Атрактивна во најобичен аутфит | Trendseteri
Menu

Џиџи Хадид – Атрактивна во најобичен аутфит

Заблескајте во наједноставните парчиња како супермоделот Џиџи Хадид


Со сигурност може да се каже дека фармерките и мајцата се број еден аутфит на супермоделите. Без разлика дали за прошетка низ град или после напорен работен ден. Ја преферираат оваа комбинација поради едноставноста.

Иако наједноставна комбинација, секој модел ги комбинира по сопствен избор како и Џиџи Хадид која синоќа на вечера во Њујорк се појави со светлозелена маица и искинате фармерки. Со мала Прада чанта, очила за сонце и ланче со впечатлив привезок.

Со овој аутфит на Џиџи Хадид се докажуве дека секоја од вас може да го достигне нивото на еден супермодел, доколку ги одберете наједностваните парчиња од вашиот плакар.