Фитнес стилот на познатите | Trendseteri
Menu

Фитнес стилот на познатите

Рита Ора, Нормани, Емили Ратајковски…

 

Без разлика дали вежбате фитнес, јога, пилатес, возите велосипед или пешачите, мора да знаете дека фитнес – облеката нема само естетска страна туку и практична, функционална, и дека фитнес – брендовите кои нудат висококвалитетна спортска облека имаат голема предност.

Естетскиот изглед, дизајнот, моделот, боите, материјалот… сето ова ја прави спортската облека во која додека вежбаме се чувствуваме многу пријатно, урбано но и помалку се потиме.

Репер за добар стил се, како и секогаш, познатите личности. Рита Ора спортува со розов спортски градник и црни хеланки на Nike, Нормални ужива во офроуд со Champion’s, Клои Кардашијан споделува фотографии облечена во нејзината спортска линија Good American… Погледнете го нивниот  фитнес стил.