Бакнеж за кој зборува цел свет | Trendseteri
Menu

Бакнеж за кој зборува цел свет

Погледнете ја средбата помеѓу Меланија Трамп и Мишел Обама

 

Доналд Трамп е 45-тиот претседател на САД. На инаугурацијата присустуваше неговото семејство како и неговата сопруга Меланија.
Меланија Трамп привлече големо внимание со светло-синиот костим со кој покажа дека вистинска дама. Иако беше закопчена до грло, изледаше совршено.
Пред церемонијата, брачниот пар Обама ги пречека Доналд и Меланија Трамп во Белата Куќа два часа пред официјално да ја предадат власта. Папараците направија фотографија која го дигна на нозе цел свет. Која дама повеќе ви се допаѓа?