Филип Додевски-дечко со урбан стил | Trendseteri
Menu

Филип Додевски-дечко со урбан стил

Филип Додевски – момче со стил

 

Младиот бизнисмен  Филип Додевски, сопственикот на фабриката за душеци „Филанд“ од Куманово е нашето момче со стил. Кошулите во риги, сакоата со тесен крој, џинсот и очилата за сонце од брендот Police го прават овој млад  кумановчанец секогаш да биде шик и во тренд со  урбаната мода.

Чевлите секогаш ги комбинира со бојата на оделото или сакото. Омилена боја му е сината, сивата и тегетот. Во комбинација со фармерките на Дизел и кошулите на Армани, Додевски изгледа светски. Во родното Куманово е еден од најскоцканите млади бизнисмени.

13239384_10154131257587412_1740549430752277464_n464187_10151594479687412_1969656714_o10441165_10152457678802412_499764591888874176_n13254172_10154145423862412_955461855712053431_n13087928_10154104960872412_1001651613835111529_n