Fashion & Lifestyle Expo 2019 | Trendseteri
Menu

Fashion & Lifestyle Expo 2019

Во среда започнува најатрактивната Fashion и Lifestyle изложба во Македонија


Од утре започнува четвртото досега најдобро издание на Fashion & Lifestyle Expo.

Вратите на Македонска Опера и Балет ќе бидат отворени од 15.00ч кога настанот и официјално ќе започне, а влезот е БЕСПЛАТЕН.

Овогодинешното издание се одржува на пет сцени: Main Stage која тематски се трансформира во #ГрадотСлуша, #ГрадотГледа и #ГрадотЧита, Градот Шкртка, Градот Убав, Градот Урбан и Градот Мечтае.  Покрај сцените, и Галеријата на МОБ ќе биде исполнета со 7 паралелни изложби.

Официјалното отворање е во среда (20.03) од 20.00ч. Од 20.30ч следува настап на фантастичната саксофонистка Александра Илиева, после чиј настап публиката ќе има можност да ја проследи ревијата на Per Sempre. Вечерта ќе ја затвори селекцијата на пријатни звуци на DJ Micajkov.

Во четврток (21.03) вечерниот дел ќе започне со перформансот на Бојан Ковски од 20.30ч, по што ќе следи и “Fashion performance” – ревија на Мала Камила. За да расположението остане на максимално ниво, ќе се погрижат In The Mood.

Петок, последниот ден на настанот (22.03) ќе биде заокружен со уметноста од миксологија на shot.mk, DJ сет со Dj Fici, и како круна на настанот – Доделување на наградите на натпреварот Hyundai: Driven by design.

Целосната програма погледнете ја ОВДЕ. Запознајте се со сите изложувачи и учесници и учесниците, и следете ја официјалната Facebook страна на Fashion & Lifestyle Expo и официјалниот настан.

Влезот е БЕСПЛАТЕН!