Промоција на песната за Евровизија 2018 на Македонија „Lost and Found“ – Eye Cue | Trendseteri
Menu

Промоција на песната за Евровизија 2018 на Македонија „Lost and Found“ – Eye Cue 

Промоција на песната за Евровизија 2018 на Македонија „Lost and Found“ – Eye Cue

 

“Lost and Found” е насловот на песната која ќе ја претставува Македонија на годинешниот избор за најдобра песна на евровизија, што годинава во мај ќе се одржи во Лисабон. 

Песната која е изведба на бендот “Eye Cue” за прв пат беше промовирана денес (11 март) на Дневникот на МТВ1 во 19:30 часот.

Текстот и музиката се дело на Бојан Трајковски, а аражманот на продуцентот Дарко Димитров.

Слушнете и уживајте во спотот…