Селена Гомез од 2007 до 2019 година | Trendseteri
Menu

Селена Гомез од 2007 до 2019 година

Модна еволуција: Како се менуваше стилот на Селена Гомез низ годините?


Поминаа 12 години од првото појавување на Селена Гомез на црвениот тепих кога беше млада тинејџерка.

Првото нејзино појавување беше на премиерата на „Пиратите од Карибите: На крајот на светот“ во 2007 година.

Таа многу брзо стекна слава и денес е миленичка на помладата публика и е амбасадор на многу големи брендови.

Во 2016-та таа си даде одмор од сите ангажмани и се посвети на решавање на здравствените проблеми, а минатата година повторно се врати „на сцена“.

Пејачката многу се менуваше низ текот на годините, посебно кога станува збор за стилот и модата.

Погледнете ја модната еволуција на Селена Гомез од 2007-ма па до денес:

 

2007 година

2008 година

2009 година

2010 година

2011 година

2012 година

2015 година

2016 година

2017 година

2018 година

2019 година