Евровизиски хит „Dance Alone“ на Јана Бурческа | Trendseteri
Menu

Погледнете го спотот на новиот евровизиски хит “Dance Alone” на Јана Бурческа

 

Евровизискиот хит „Dance Alone“ на Јана Бурческа

 

Како што претходно најавивме, вчера беше промовиран  видеозаписот за нашата Евровизиска песна. Нашата „идолка“ ќе не претстави со композицијата „Dance Alone“.

„Мислам дека имаме фантастична песна која на сите вас ќе ви се допадне“ – рече Јана Бурческа.

 

 

Македонската убавица ќе настапи во втората полуфинална вечер во Киев. Украина е домаќин на музичкиот натпревар откако минатата година Џамала победи со песната „1944“.