Светските ѕвезди на големото финале | Trendseteri
Menu

Светските ѕвезди на големото финале

Кога играат„ѕвездите“, се појавуваат „ѕвездите“


Голем дел од светската естарда го следеа големото финале помеѓу Федерер и Ѓоковиќ на Вимбледон.

Во првите редови можевме да ги видиме основачот на Амазон Џеф Безос со неговата пријателка, шармантиот актер Хју Грант со неговата сопруга Ана Еберштајн, Бер Грилс со сопругата, Сер Алекс Фергусон, Пикси Лот, познатиот актер Стив Карел, актерите Том Хиделстон, Бенедикт Камбербеч и Вуди Харилсон и Сер Клиф Ричардс, како и препиерката Тереза Меј.

Исто така пристутни беа голем дел од кралското семејство. 

Како и секогаш, така и оваа година модата на Вимблдон е беспрекорна, па речиси сите дами се појавија во впечатливи и лежерни фустанчиња, претежно со флорален принт како што и му доликува на летото.

Оваа година Војвотката Кејт го предаде пехарот на победникот Ѓоковиќ