Еден од најдобрите "red carpet" кој сме го виделе изминативе години | Trendseteri
Menu

Еден од најдобрите “red carpet” кој сме го виделе изминативе години

Најдобро облечени дами на 70 то доделување на „Emmy“ наградите

 

„Jessica Biel“ по сите модни оценки била убедливо најдобра, во фустан кој како да излегол од бајките, креација на Ralph&Russo. Она што е со години Oskar во филмската индустрија, тоа е Emmy во филмската продукција, а оваа година се одржа јубилејното 70то издание на доделување награди. Нас не интересира стилот и изборот на гостите кои што се потрудиле ова да биде едно од најдобрите што сме ги гледале до сега. Покрај „Jessica Biel“, еднакво внимание привлекуваше британската трендсетерка „Poppy Delevingne“ која за оваа прилика избрала неон тиркизен фустан на Giambattiste Vallia.

Погледнете ги најдобрите избори на црвениот тепих на “Emmy” доделувањето

кликни тука за галеријата