Згодната Елени Фуреира од Кипар ја запали сцената | Trendseteri
Menu

Згодната Елени Фуреира од Кипар ја запали сцената

Згодната Елени Фуреира од Кипар ја запали сцената

 

Елени Фуреира, згодната бринета со песната „Fuego“ го претстави Кипар на 63-от избор на песна на Евровизија на арената „Алтис“ во Лисабон. Баш како што е и насловот на самата песна, Елени ја запали евровизиската сцена и обезбеди пласман во финалната вечер.

Елени Фуреира е музичар повеќе од една деценија, но светот ја „открива“ токму оваа година, благодарение на учеството на Евровизија, а со нејзиниот настап дефинитивно е една од фаворитите.

Но, да не должиме многу, погледнете го одличниот настап на Елени и уживајте.