Елена Ристеска со нов сингл во дует со познат рапер од Русија | Trendseteri
Menu

Елена Ристеска со нов сингл во дует со познат рапер од Русија

Елена Ристеска со нов сингл во дует со познат рапер од Русија

 

Нашата поп-ѕвезда Елена Ристеска ги поместува музичките граници во Македонија. Покрај многубројните македонски хитови, Елена одлучи својот музички талент да го промовира и во Русија.

Таа на нејзиното службено патување во Москва учестуваше на хип – хоп фестивал, и воедно ја искористи оваа прилика да ја промовира нејзиниот најнов сингл „Биткојн & Голд“ во дует со познатиот руски рапер, продуцент и менаџер .