Елена Ристеска со нова песна (ВИДЕО) | Trendseteri
Menu

Елена Ристеска со нова песна (ВИДЕО)

„Снаге за крај“ е новиот хит на Елена Ристеска

 

Нашата најпозната пејачка Елена Ристеска објави нова песна и видеозапис. Песната, „Снаге за крај“ е на српски и се очекува да стане хит и кај нашите соседи.

Музиката и текстот се на познатио црногорски пејач и текстописец Сергеј Цветковиќ, додека аранжманот и продукцијата на Дарко Димитров.