Џенифер Лопез е најсексепилната жена | Trendseteri
Menu

Џенифер Лопез е најсексепилната жена во кампањата на “GUESS”

Џенифер Лопез – Синоним за сексапил и женственост


Иако има дури 49 години, актерката и пеачка Џенифер Лопез просто зрачи со сексапил, па затоа не е ни чудно што познатите брендови ја одбираат токму неа за нивно заштитно лице.

Токму тоа и се случи. Познатиот италијански бренд “GUESS” ја ангажира латино дивата за свое заштитно лице во нивната кампања за пролет 2018 година.

#JLOxGUESS

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Инаку, Џеј Ло е најстарата девојка во историјата на овој бренд.

#JLOxGUESS

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on