Вака изгледа најбараниот џемпер за зима 2018 година | Trendseteri
Menu

Вака изгледа најбараниот џемпер за зима 2018 година

Пред сè топол и удобен, но и модерен модел кој оди со сè

 

Зачекоривме во сезоната на топли и меки џемпери, па како и секоја година во потрага сме по инспирација како да ги комбинираме. Забележавме дека социјалните мрежи се окупирани со џемпери во една од нашите омилени нијанси.

Погодувате, во прашање е сива, која одлично се комбинира со се и вистина можете да најдете најразлични начини како да го носите урбаното парче – сив џемпер.

Иако се вклопува во секој аутфит, немој да го носите само како џемпер. Набавете еден „oversize“ и носете го како фустан, туника, а нормално тука се и фармерките кои најубаво стојат со ова парче кое мора да го имате оваа сезона во вашиот плакар.