Двобојни комбинации - тренд за неодлучни дами | Trendseteri
Menu

Двобојни комбинации – тренд за неодлучни дами

Уникатни и интересни дневни комбинации

 

Доколку сакате интересни и уникатни дневни комбинации, овој тренд е како создаден за вас. Улиците на Њујорк беа преплавени од двобојни стајлинзи, фустани, панталони, модни аксесоари…

Овој начин на облекување е одличен за оние кои не сакаат премногу детали на нив, но сепак сакаат нивните аутфити да бидат забележани. Доколку не можете да се одлучите за омилената боја, двобојниот тренд е вистинскиот избор за вас.

Сакоата се најактуелни во моментов, а оваа комбинација е полн погодок.

Двобојните модели на панталони ги освоија сите светски трендсетерки кои можевме да ги видиме низ улиците на Њујорк.

Чизмите изгледаат одлично во два тона.

Овој тренд не ги заобиколи ниту фустаните.

За лежерни комбинации, изберете дуксер сличен на овој.