DNK - Кога би знаела сè | Trendseteri
Menu

DNK – Кога би знаела сè

DNK докажува дека има во Македонија квалитетна музика


Дечките Владимир-Панчо и Андреј од RnB дуото DNK минатата година во ноември престојуваа во Чикаго-САД каде снимија видеозапис за новиот хит „Кога би знаела сè“.

Со овој спот докажуваат дека музиката е повеќе отколку желба за микрофон и звуци во позадина. 

Со „Кога би знаела сè“ DNK си го одбранува местото на тронот на RnB музиката во Македонија.

Music – Pancho / Lazar Cvetkoski
Lyrics – Pancho
Arrangement – Lazar Cvetkoski
Mastered by Streaky