ДНК го објавија новиот видео спот за песната “Темно е” | Trendseteri
Menu

ДНК го објавија новиот видео спот за песната “Темно е”

ДНК го објавија новиот видео спот за песната “Темно е”

 

ДНК вчера на официјалниот фејсбук профил ја објавија нивната нова песна “Темно е” и видео спот за истата.

Станува збор за композиција од албумот “Уште еден ден”, а посебно за видеото што содржи кадри, односно е измонтирано од делови и моменти од славеничкиот концерт на ДНК по повод 15-годишниот јубилеј одржан на 12 мај во Метрополис Арената.

Слушајте, гледајте, воедно и потсетете се на атмосферата од нивниот концерт и уживајте во музиката на рнб двоецот ДНК…