Сите трансформации на Дани | Trendseteri
Menu

Сите трансформации на Дани

Поп-рок ѕвездата Дани Димитровска својата модна трансформација им ја должи на стилистите. Модерната мама внимателно ги слуша советите на своите верни соработници,па така од фотосесија до фотосесија таа изгледа се посекси. Дани можете да ја видите со кадрава коса,  од испеглана долга, во куса варијанта,па се до благи локни. Русокоса, костенлива или црвенокоса, таа зрачи со својот сексапил. На сцената е вистинска лавица, на фотосесиите вамп дама, а во приватниот живот дружељубива девојка со одличен смисол на хумор. Тоа е нашата  Дани која за кусо време успеа да ја освои македонската јавност , токму со имиџот на супер стар и добрата музика.

12439300_1140656552625632_5177992380781350873_n 13103554_1128392567181613_58884465860485063_n 1934791_1140656559292298_5598243091188581692_n 13438882_1160279647326238_1813963441944080813_n 13087680_1165863670104920_1349233434477615656_n