Дама со стил! Меланија Трамп со елегантна комбинација | Trendseteri
Menu

Дама со стил! Меланија Трамп со елегантна комбинација

Дама со стил! Меланија Трамп со елегантна комбинација

 

 

Елегантната прва дама на САД, Меланија Трамп, е добро позната по својот моден стил кој редовно ги остава луѓето без здив.

Каде и да се појави, погледите ја следат поранешната манекенка која има чувство за стил. Обожавателка на женски аутфити кои одат со нејзината фантасична линија, повторно ги оставила без здив сите присутни при нејзиното пристигнување во Палм бич, на Флорида каде се одмараа минатиот викенд Меланија, Доналд и нивниот син Барон.

Овој пат, Меланија се одлучила за едноставен фустан во А крој, со должина до под колена и црн класичен капут со интересна постава со леопардов принт, Аутфитот и бил дополнет со моќна чанта и салонки со што се добива една навистина успешна комбинација.