Принтот од 70-тите ќе ја покори модната сцена | Trendseteri
Menu

Принтот од 70-тите ќе ја покори модната сцена

Цветните принтови повторно во мода

 

Ретко да помине некоја сезона без барем еден тренд од 70-тите години. Минатата година бевме сведоци на враќањето на чевлите со платформа. Фармерките во стил од 70-тите исто така беа ин некое време. Оваа година модните дизајнери го најавуваат враќањето на цветниот разигран принт.

Во тренд ќе бидат цветни принтови во сите бои и димензии. Овие парчиња за момент ќе внесат ведрина во секој аутфит.