Како изгледаа ѕвездите на „Coachella 2019“ | Trendseteri
Menu

Како изгледаа ѕвездите на „Coachella 2019“

Бохо стил, впечатливи бои, многу накит – „Coachella 2019“


Со почетокот на „Coachella“, официјално е отворена летната сезона на концерти, а ѕвездите започнаа со летниот моден изглед.

Иако вистинските ѕвезди треба да се оние кои настапувале на богатата програма на Coachella, сепак, секогаш најголем впечаток оставаат посетителите со нивните впечатливи модни избори.

Ѕвездите кои не го пропуштаат овој настан уживаат да променат неколку бохо, фестивалски аутфити.

Алесандра Амбросио како најголем фан на „Coachella“, Жизел Бундшен, Кендал и Кајли Џенер, Вини Харлоу, Џиџи Хадид и уште многу модели и блогерки се дел од оние кои оставија моден впечаток.

Како изгледаа ѕвездите викендов на „Coachella 2019“:

Katy Perry
Halsey
Clea-Lacy Juhn
Gigi Hadid
Shay Mitchell
Ashlee Simpson
Caro Daur
Cardi B
Alessandra Ambrosio, Nicolo Oddi
Shanina Shaik