Чизми со принт за вистинска доминација | Trendseteri
Menu

Чизми со принт за вистинска доминација

Земете ги работите во свои раце и чекорете напред

 

Зимата ни е пред прагот и веќе е познато што ќе биде актуелно во оваа сезона. Едно од најдоминантните парчиња се чизмите со принт. Од Jimmy Choo, преку Gucci до уличните брендови, еднобојните чизми ќе се заменат со оние со дезен.

Во зимските месеци во понудата можат да се најдат чизми со кариран и пепито принт, и плус со светкави детали. Вистинска елеганција. Исто така популарен ќе биде и животинскиот принт од леопард, тигар, принт на змиска кожа и најпопуларниот зебра принт.

Кога се моделите во прашање, остануваат стандардните модели – до глужд, високи чизми и чизми до колена.

Подолу ви го претставуваме нашиот избор.

Maison Margiela

The Attico

Christian Louboutin

Gucci

Jimmy Choo