Култура | Trendseteri
Menu

Култура

Oscars 2020

6218
Погледнете ги сите добитници на овогодишниот Оскар!…

„Медена земја“ без…

9139
„Медена земја“ без Оскар, но со историски…

“Медена Земја” добитник…

3116
Љума и Даут од “Медена земја” ја…

“Медена Земја” –…

7822
Honeyland – Македонското ремек дело со номинација…
Photo by: Роберт Атанасовски

Вевчански Карневал 2020

20513
Вевчански Карневал на насловна на „The Guardian“…

Најдобрите 11 маски…

5556
Боки 13 со куферчето Луј Витон е…

Медена Земја со…

7825
Најдобар документарен и најдобар интернационален филм  …

Фасцинантни божиќни елки

3810
Дизајнерски примери кои воодушевуваат   Освен класичните…

Музеј на сладоледот…

2339
Ѕирнете во музејот на сладоледот    …

„Медена земја“ за…

4954
„Медена земја“ во потесниот избор за номинации…