Casa Cubana – местото кoe ја има најдобрата атмосфера за танцување | Trendseteri
Menu

Casa Cubana – местото кoe ја има најдобрата атмосфера за танцување

Casa Cubana – местото кoe ја има најдобрата атмосфера за танцување

 

 

И оваа недела, најлудите забави во стилот на Куба, со ритмови, музика, движења помешани со оригинален вкус од латино, салса, бачата, регетон. Повелете и почувствувајте ја енергијата и атмосферата која едноставно ќе ве остави без зборови.

Овој четврток како и секогаш е подготвен за љубителите на лaтинo ритaмoт огранизирано од Tancov Klub Sonrisa & Dj Guardijan.

Петок- afterwork. Опуштете се после напорната работна недела со звуците на Вашите Ретро-Латино-Диско Поп Хитови во живо со прекрасните вокали на Филип Јордановски и Емилија Гиевска, омилените коктели и одлична храна со попуст од  20% на целата сметка. Нека викендот Ви започне забавно и распеано на најурбаната afterwork забава во градот.

Сабота ве чекаме со вашите маски на специјалната Halloween журка, додека во недела ќе ја почувствувате магијата на танцот со единствените Ка-Dance.

Локација: Во строгиот центар на градот. На кејот на Вардар.

Телефон за резервации: 072-311 792