Кубанска инвазија во Скопје | Trendseteri
Menu

Кубанска инвазија во Скопје

Casa Cubana – Вкусот на Карибите во центарот на Скопје

 

Бидете дел од најлудите забави во стилот на Куба, со ритмови, музика и движења помешани со оригиналниот вкус на латино салса и почувствувајте ја енергијата и атмосферата која едноставно ќе ве остави без зборови. Дали сте за кафе или коктел, или да уживате во кубански и меѓународни рецепти направени за вашето задоволство, Casa Cubana е вистинскиот избор за вас.  Casa Cubana е местото со најкомплетна неделна програма од Среда до Недела со дневни и ноќни журки кои ги сплотуваат сите љубители на лaтинo ритaмoт, Зумбaтa и едноставно луѓето кои сакаат добро да се забавуваат и да се дружат. А кој не би сакал нели?

Повелете што ве очекува ова недела и видете ја галеријата од минатите забави

Тие што беа, веќе знаат. Погледнете ја галеријата…