Burberry со прекрасна божиќна порака | Trendseteri
Menu

Burberry со прекрасна божиќна порака

Погледнете ја најновата божиќна кампања на Burberry

 

Наместо весели и разиграни празнични кампањи, Burberry оваа година ни претстави филм од три минути каде се прикажува животот на основачот на брендот Томас Барбери. Доналд Глисон е во главна улога заедно со Сиена Милер која претставува негова прва љубов. Во ова видео The Tale of Tomas Burberry се прикажува како господинот Барбери измислува материјал (кој стана синоним за овој бренд) погоден за најголемиот изтражувач на антартикот Ернест Шекелтон, чиј лик го претставува Доминик Вест.

Лили Џејмс исто така се појавува во Burberry филмот во улога на пилотот Бети Досон, инспирација од Бети Кирби Грин која го срушила светскиот рекорд во 1937 година патувајќи со авион кој бил наречен “Barberi” Овој Божиќ “Burberry” прославуваат 160 години од нивното постоење и сакаат преку овој филм да ја претстават приказната за Томас Барбери- иноватор, пронаоѓач на легендарниот капут Burberry.