BMW M4 GTS – DTM | Trendseteri
Menu

BMW M4 GTS – DTM

 

BMW ја прослави DTM титулата за 2016 со неверојатниот M4 GTS

 

За да ја прослават победата на возачот Марко Витман во шампионатот Deutsche Tourenwagen Masters, BMW го објави BMW DTM M4 шампион издание. Само 700 примероци од овој хардкор автомобил BMW M4 GTS ќе бидат направени, а веќе половина се продадени, веднаш! Овој супер моќен автомобил со шест турбо мотори испорачува 493КС, односно за 3.8 секунди достигнува брзина од 100 километри на час. Цената е достигнува неверојатни 148.500 евра, и е двојно повеќе од она што би го платиле за редовна М4.