Ѕвездите на црвениот килим на „Billboard Music Awards 2019“ | Trendseteri
Menu

Ѕвездите на црвениот килим на „Billboard Music Awards 2019“

Најголем победник на вечерта со 12 статуетки се истакна Дрејк


На свечена церемонија во Лас Вегас, беа доделени музичките награди на „Billboard Musi Awards“. Манифестацијата беше водена од Кели Кларксон, а како најголем победник на вечерта се истакна Дрејк.

Славниот музичар освои 12 статуетки, со што постигна рекорд со вкупно 27 освоени награди. Меѓу категориите во кои победи се топ изведувач, топ машки изведувач и топ рап изведувач.

На црвениот килим можеа да се видат многу повеќе стилски промашувања одошто модни погодоци. Погледнете како изгледаа гостите и оценете го нивниот стил:

Eva Longoria
Cardi B
Ciara со синот, Future Zahir Wilburn
Priyanka Chopra
Ella Mai
Halsey
Kiernan Shipka
Ingrid Michaelson
Paula Abdul
Sabrina Carpenter
Jennifer Hudson
Tori Kelly
Taylor Swift
Kelly Clarkson
Sophie Turner
Sofia Carson
Cobie Smulders
Julia Michaels
Julianne Hough
Chrissy Metz
Olivia Wilde
Poppy
Beanie Feldstein
Chantel Jeffries

Кај мажите се чинеше како да има натпревар за најлош можен оутфит со многу малку исклучоци

Joe, Nick, and Kevin Jonas
Maluma
Diplo
Khalid
Zedd
Dan + Shay

Photos: Frazer Harrison / Getty Images