Билјана Шкортова на MISS INTERCONTINETAL | Trendseteri
Menu

Билјана Шкортова на MISS INTERCONTINETAL

Билјана Шкортова ќе нè претставува на MISS INTERCONTINETAL 2017 во Египед

 

Нашата позната манекенка, младата велешанка Билјана Шкортова ја претставува Македонија на престижниот натпревар за „MISS INTERCONTINENTAL 2017“ кој годинава се одржува по 46-ти пат во Хургада, Египед, во елитниот ресорт “Sunrise crystal bay”. На изборот учествуваат претставнички од 50 држави од целиот свет.

Шкортова во финалето на 24-ти ќе се претстави во вечерна тоалета и национален костим од модната куќа „Нана“. Национален директор за Македонија е Роберт Граматиков.

 

 

Miss Intercontinental 2017 – Билјана Шкортова

#trendseteri – Избор за „Miss Intercontinental 2017“ во Хургада – Египет со нашата Biljana Shkortova

Posted by Трендсетери on Montag, 22. Januar 2018

National Director Macedonia : Robert Gramatikov
Outfit : NANA fashion
Fitness & Spa : Sinergy