Ариана Гранде е вистинска модна ѕвезда | Trendseteri
Menu

Ариана Гранде е вистинска модна ѕвезда

Ариана Гранде е вистинска модна ѕвезда

 

 

24-годишната Ариана Гранде е една од најпознатите музички поп ѕвезди во моментов. Девојчето кое во тинејџерските денови ја освојуваше Америка со нејзината улога во серијата Victorious, а денес со стотици милиони обожаватели низ светот, успешни синглови и студиски албуми зад неа.

Ариана Гранде е една од најглавните диви на новиот милениум.

Поп-ѕвездата, покрај успешната музичка кариера, разви и беспрекорен стил со кој остави печат како модна икона и инспирација за сите жени во светот. Вистинска трендсетерка.