До деталите е! | Trendseteri
Menu

До деталите е!

Како да го освежите својот стил: Еве зашто се е во деталите!

 

Колку само ситниците премногу значат кога е стилот во прашање, трендсетерките ни покажуваат секојдневно.

Што се можат едни обетки, шешир, прстени и разни “непотребни” украси да направат за вашиот „outfit“ доволно говори реченицата „деталите го прават стилот“. Можете да носите наједноставни фармерки и кошула и пак да бидете најубаво облечена особа во просторијата.

Доволно е само ова едноставно издание да го носите на свој начин и да ги бирате моделите со интересен крој. Украсете се со впечатлив накит, бирајте ташни кои испраќаат некаква порака, носете кошула закопчана по ваша желба, а не како „мора“, едноставно не се плашете да бидете свои и дајте му на вашиот изглед нов живот.