7 најдобри женски парфеми за зима 2020 | Trendseteri
Menu

7 најдобри женски парфеми за зима 2020

Нови и не толку познати…

 

Кога температурите се снижуваат потребно е малку да ги зајакнете мирисните ноти кои зимата ќе ја направат потопла и попријатна. Токму затоа, доколку ви е потребна промена и освежување, пробајте еден од овие предлози и нема да зажалите…

Narciso Rodriguez, Narciso Poudree

Liz Earle, Botanical Essence No.15

Prada, La Femme Intense

Jimmy Choo, Fever

Miu Miu, L’eau Rosee

Burberry, My Burberry Blush

Byredo, Velvet Haze