Маска од 3 состојки брише 10 години од вашето лице | Trendseteri
Menu

Маска од 3 состојки брише 10 години од вашето лице

Ја затегнува кожата подобро од ботокс – Маска од 3 состојки

 

Веќе од првото нанесување ќе го забележите нејзиниот ефект

Постои одлична алтернатива на скапата пластична хирургија. Во прашање е чудесната маска за затегнување на лицето, која има моќ да избрише и до 10 години од лицето.

Оваа маска е замена за скапите козметички третмани и има видливи резултати уште после првото нанесување.
Маската е потполно природна, ја затегнува кожата како ботоксот, а е многу економична.

Состојки:

  • една белка од јајце
  • половина лажичка цеден лимон
  • половина лажичка кокосово масло

 

Подготовка:

Во помал сад се мати белката додека да се направи густа пена, се додава лимоновиот сок и кокосовото масло и повторно се мати.

Маската се нанесува на чисто лице и се остава да делува 10-15 минути. Кога ќе се исуши, лицето измијте го со топла вода или чај од камилица.

За постигнување оптимални резултати, доволно е да ја нанесувате 2 пати неделно.