Џена Џемисон прогласена за кралица на порното | Trendseteri
Menu

Џена Џемисон прогласена за кралица на порното

 

Џена Џемисон најпозната…

 

Американската убавица Џена Џемисон дефинитивно е најпознатата порно актерка на сите времиња. Таа без конкуренција ја доби престижната титула кралица на порното. Џена својата кариера за филмови за возрасни ја започнува во далечната 1996 година, а победува во 35 номинации на порно оскарите. Денес Џена има своја порно продукција и веб кам каде се прикажуваат нејзините  експлицитни филмови. Таа неодамна ја напиша и нејзината автобиографија во која раскажува за нејзините почетоци како мало девојче од Лас Вегас кое на 16 години е силувано од 5 момчиња,па се до нејзината вртоглава кариера,бракот и сексот.Во книгата дури и признава  дека е бисексуалка и дека спиела со повеќе од 100 жени.Џемисон е досега најплатената порно актерка, а нејзиното богатство се проценува на неколку милијарди долари.

 

2zf8h8y64hz4o600full-jenna-jameson2118157-jj