Спасоје Кликовац втор на ’Мистер супер модел јуниверс“ | Trendseteri
Menu

Спасоје Кликовац втор на ’Мистер супер модел јуниверс“

Во конкуренција од 28 модели од целиот свет, нашиот манекен Спасоје Кликовац се заќити со второто место на престижниот натпревар „Супер модел јуниверс“ кој годинава се одржа во соседна Бугарија. Прв на изборот беше мистерот на Индија, а третото место му припадна на мистерот од Србија. Жирито до последниот момент размислувало кому да ја даде титулата „Мистер супер модел јуниверс“ и за само еден бод, индиецот бил пред нашиот модел. Како и да е, второто место на Кликовац ќе му отвори многу врати во светот на модата. Спасоје ја доби и титулата мистер перформан, односно дечко со  најстил на вечерта.

14962404_1804017586537691_347789622_n14962890_1805103753095741_1492468366_n14971441_1805150699757713_1438598476_n