Софија Караќаева-Секси трендсетерка | Trendseteri
Menu

Софија Караќаева-Секси трендсетерка

 

Врвен топ модел

 

Еден од нашите врвни  топ модели е токму Софија Караќаева. Софи, богатата модна кариера ја започна со модни едиторијали, со рекламни кампањи за козметика, а беше и заштитно лице за венчаниците „Квин“ и тоа  со вкупно 45 билборди низ цела Македонија. Оваа убавица модните парчиња ги одбира со внимание. Повеќе го сака елегантниот модерен стил и кога е во џинс на денско кафе или пак  кога е ВИП фаца на модните ревии. Модата која секојдневно се менува, таа ја прати со внимание,па затоа ако саката да дознаете што е тренди посетет го нејзиниот Истаграм или Фб профил. Голем љубител е на брендот Луј Витон, Прада и Хермес, но во нејзиниот плакар има и други парчиња од различни брендови.Високите потпетици, очилата за сонце и луксузниот накит се нејзината слаба страна.Ги има во сите бои од познати модни брендови.