Скопјанки полудеа по него, Жијан позираше за Sara fashion | Trendseteri
Menu

Скопјанки полудеа по него, Жијан позираше за Sara fashion

Тејмур Жијан позираше за Sara fashion

 

Турскиот модел Тејмур Жијан позираше за македонскиот бренд Sara fashion- sfswimwear 2017 крај базенот во хотелот Њу Стар во Скопје.

Тејмур во Скопје студира право. Вели дека во Македонија е цели три години и дека е заљубен во нашата земја. Тој ја претстави новата летна колекција на македонскиот бренд Sara fashion, sfsummer2017.

Фото Дарио Јанковиќ