Се омажи фолкерката Сани, и дојде цела естрадна елита | Trendseteri
Menu

Се омажи фолкерката Сани, и дојде цела естрадна елита

Во скопскиот хотел „ Њу стар„ свадба правеше фолкерката Сани.Се омажи за згодниот бодибилдер Мартин Гроздановски.Иако во подмината бременост ,Сани блесна на свадбата во раскошен венчален фустан со длабоко деколте. На свадбата присуствиваа многу познати фаци од шоубизнисот, фолк и поп ѕвезди, новинари,тв водители. Сани дури и му запеа на Мартин една од неговите омилени  песни. Забавата траше до раните утрински часови.