Ријана ги претстави новите Пума патики | Trendseteri
Menu

Ријана ги претстави новите Пума патики кои се вистински хит!

Ријана ги претстави новите Пума патики кои се вистински хит!

 

Пејачката Ријана ја продолжува соработката со брендот за спортска облека Puma, а најновиот плод на оваа колаборација е новата колекција на патики, пролет/лето 2017, а меѓу нив се неколку Fenty x Puma модели. Брендот ги објави првите фотографии кои привлекоа најмногу внимание од светската јавност.

На медиумска конференција од компанијата исто така објавија дека соработката со Ријана во 2016 година значително го зголемила профитот, што воопшто не е изненадување.