Премиерно, Северина со нов хит за ова лето: “Отрове” | Trendseteri
Menu

Премиерно, Северина со нов хит за ова лето: “Отрове”

Премиерно, Северина со нов хит за ова лето: “Отрове”

 

 

Северина денеска ја претстави својата нова песна под наслов “Отрове”.

Најпознатата хрватска пејачка Северина денеска точно во 12 часот на својот фејсбук профил ја објави својата најнова песна и видеоспот со наслов “Отрове” во дует со Лала Брат , која се очекува да стане нов летен хит.

Како што напиша Северина, оваа песна е за сите кои барем еднаш во животот се “отруени” од љубовта.

Текстот и музиката се на Лала Брат, aражманот е на КЦ Блаже, додека за нивниот стајлниг се погрижи Петар Трбовиќ.

Во продолжени ви предлагаме да го слушнете новиот хит и уживајте во видеоспотот…