Балканската мега ѕвезда Лепа Брена ќе пее во Скопје | Trendseteri
Menu

По 15 години пауза, Лепа Брена ќе пее во Скопје

Балканската мега ѕвезда Лепа Брена ќе пее во Скопје

 

Балканската мега ѕвезда Лепа Брена на 5 мај ќе пее на третиот роденден на популарното „DejaVu“ во Капитол мол. Брена во Скопје, не пеела повеќе од 15 години. Третиот роденден на „DejaVu“ ја донесе токму балканската дива со  двочасовен концерт кој од „DejaVu“  го најавуваат како мега спектакал.

Деновиве  за концертот на Брена се бара место повеќе, а од популарниот кафе-ресторан велат дека резервациите се веќе готови, дека се е преполно, па зато решиле да достават уште 100 коњопои, за да можат скопјани да уживаат со хитовите на фолк дивата. Брена  на концертот ќе пее стари и нови хитови од нејзината голема музичка кариера. Брена е добитник на голем број музички награди, платинеста и златна плоча и оскар на популарноста на територијата на целиот Балкан.

Резервации на тел-076 304009 и 078 242536