Мартина за Sara fashion | Trendseteri
Menu

Мартина за Sara fashion

Мартина Анчевска позира „Sara fashion“

 

Скопјанката Мартина Анчевска позира во теретаната „Капитол крос фит“ во најновата спортска колекција на македонскиот бренд“ Sara fashion“. Мартина вежба фитнес веќе неколку години.“ Кога вежбам многу ми е битно облеката што ја носам да ми биде удобна. Сакам материјалите да се од памук со ликра, зошто се друго не е баш погодно за тренинг. Се потите и не е баш пријатно за телото“, вели Мартина. Македонскиот бренд “ Sara fashion“ со новата спортска колекција може да им парира на светсските спортски брендови. Фото Дарио Јанковиќ