Лејди Гага не сака споредба со Мадона | Trendseteri
Menu

Лејди Гага не сака споредба со Мадона

Лејди Гага не сака споредба со Мадона

 

Лејди Гага негираше дека има некаква сличност со нејзината колешка, кралицата на поп музиката Мадона.

За време на неодамнешно радио интервју, пејачката беше прашана од водителот околу постојаните споредби помеѓу неа и Мадона. Одговарајќи на идеата дека таа и Мадона се едно те исто, Гага меѓу другото изјави:

„Мадона и јас сме многу различни. Само велам. Јас воопшто не би ја направила таа споредба. Не мислам ова да прозвучи како непочитување на Мадона, таа е фина дама и има фантастична огромна кариера, таа е најголемата поп ѕвезда на сите времиња. Но јас свирам многу инструменти, ја пишувам сопствената музика, поминувам часови и часови дневно во студиото, јас сум текстописец. Тоа што го правам е различно.“

 
11/07/2011 - Lady Gaga - 2011 MTV Europe Music Awards - Arrivals - Odyssey Arena Belfast, 2 Queen's Quay - Belfast, UK - Keywords: Orientation: Portrait Face Count: 1 - False - Photo Credit: Solarpix / PR Photos - Contact (1-866-551-7827) - Portrait Face Count: 1 lady-gaga-beats-1-radio