Кристијано Роналдо ќе се ожени | Trendseteri
Menu

Кристијано Роналдо ќе се ожени

Кристијано Роналдо ќе се ожени

 

Како што пренесуваат германските и португалските медиуми, еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо ќе се најде пред олтар.
После бројните љубовни авантури со најубавите девојки на светот, Португалецот одлучил да ја формализира неговата врска со Георгина, со која се заедно од минатата година.
Неговите пријатели велат дека фудбалерот знаел дека најубавата црнокоса е “вистинската”, бидејќи кога ја претставил на неговата мајка, таа ја благословила нивната врска.
Прв пат во јавноста, Роналдо и Георгина се појавија на доделувањето на златната топка на ФИФА за најдобар фудбалер на светот.