Кралот и градските фраери,им донесоа среќа на ракометарите во Франција | Trendseteri
Menu

Кралот и градските фраери,им донесоа среќа на ракометарите во Франција

Ѓорги Галетановски- Кралот, нашиот најпознат менаџер за журки   и неговите пријатели моментно се во Франција на светското првенство во ракомет. Кралот уште пред да заминат во Франција даде изјава дека Македонија ќе се пласира  во завршницата на првенството.-“ Лазаров и Стоилов се вистински лидери на репрезетацијата , а раководството и самата репрезентација функционираат како едно големо семејство“, вели Чомбе. Вечерва Македонија ќе игра против Ангола.